Péče o mladou pleť

Mít mladou pleť je báječné, ale asi každý dospívající občas proklíná sérií pupínků či černých teček, které se neúnavně šikují v tzv. T zóně, což je oblast čela, nosu a brady, kde má pleť tendenci se mastit nejvíce. Co s tím? Rozhodně nerezignovat.

Zaměřte se na kvalitní čištění pleti, každý den večer i ráno, nezatracujte pleťové masky a občas zajděte na kosmetiku. Dnešní metody už nejsou „drastické“, kosmetička Vám odborně pleť vyčistí a poradí jak a čím o pleť pečovat. Osvojit si dobrý postup a nechat si poradit přípravky, Vám ušetří spoustu času před zrcadlem, kdy se budete cítit mizerně, ale i spoustu peněz za „zaručené přípravky“ které nefungují.

Jak tedy vypadá kosmetické ošetření pro mladou pleť a co si doma určitě nedopřejete?

Obočí si asi upravit umíte, s barvením řas už to je horší. A přitom pěkné oči může mít každá. Navíc v případě pupínkou, výrazné oči odvedou pozornost od drobných nedokonalostí.

Peeling je také důležitý, ale pozor, ten hrubozrnný, udělá často víc škody než užitku. Proto doporučuji peeling ultrazvukovou špachtlí. Je to rychlé, nenásilné a pleť bude prozářená a zbavená odumřelých či vysušených šupinek. Čištění ultrazvukovou špachtlí navíc přináší ještě další výhodu, jde do hloubky a nezanechává za sebou žádné jizvičky a otlaky, jako je tomu u neodborného ručního čištění. Ultrazvukové vlny jednoduše otevřou pleťové kanálky a nečistoty se tak snadno dostanou ven. Ty v hlubších vrstvách jsou naopak pomocí ultrazvukovému vlnění zatlačeny ještě hlouběji, kde se vstřebají a odplují z těla ven rozprouděnou lymfou. Ošetření ultrazvukovou špachtlí je bezbolestné.

Na kosmetice Vám také mohou nabídnout šetrný enzymatický peeling nebo AHA peeling ovocnými kyselinkami. Oba tyto peelingy Vaši pleť důkladně vyčistí a AHA peeling i napumpuje silnou výživou, která srovná a zjemní reliéf Vaší pleti, vydesinfikuje póry zevnitř. Sjednotí se tím barevnost pleti, stáhnou póry či zatáhnou žilky.

Řada kosmetiček nabízí pro mladou pleť ozónovou terapii. Zpravidla trvá cca 15 min, a používá se na závěr běžného ošetření, ale umí zázraky. Ozón vznikající na povrchu skleněné trubice, do níž jde vysokofrekvenční proud, zcela bezbolestně vydesinfikuje Vaši pleť do hloubky a přitom se do pleti penetruje gelová maska, která pleť ošetřuje a hydratuje. Ozónová terapie uzavírá pleť, tzn. stahuje póry a zamezuje tvorbě komedonů, které jsou pro mladou pleť typické. Urychluje proces hojení a zklidňuje zanícené pupínky. Pomocí elektropolace s ozónovou trubicí lze do pleti zažehlit i potřebné sérum pro nastavení rovnováhy v pleti.

Na závěr se použije maska, která je rozhodně účinnější než ta, kterou zakoupíte v drogerii či lékárně. Masky pro profesionální využití v salónech mají většinou vyšší koncentraci účinných látek, a tu nejvhodnější pro Vás vybírá zkušená kosmetička dle momentálního stavu Vaší pleti. Mladá pleť se většinou nemasíruje ručně, rozhodně ne tehdy, je-li zanícená. Příjemnou variantou bývá krátká masáž rollerem z růženínu či křišťálu. Tato masáž pleť příjemně osvěží, zklidní a zklidní i Vaši mysl pozitivní jemnou energií.
A jaké jsou zásady domácí péče o mladou pleť?

Stačí dodržet 4 body:

  1. Důkladné odlíčení či vyčištění pleti. Po umytí či odlíčení pleti gelem, pleťovým mýdlem, pěnou, mlékem či olejem, vždy použijte tonikum či nějakou pleťovou vodu, která srovná PH a dopomůže k hydrataci.
  2. Hydratace. Kromě výše zmíněného tonika, používejte séra či krémy s kyselinou hyaluronovou, ureou, glycerinem či kyselinou mléčnou. Hlavní je pleť nevysušovat přípravky s přídavkem alkoholu.
  3. Ochrana proti slunci. Na sluníčko, od jara do podzimu vždy jen s ochranným faktorem. Pro denní použití 20SPF, na hory či pláž 30 – 50SPF.
  4. Líčení pod respirátory by mělo být bez makeupu nebo jen s lehkým makeupem či spíše BB, CC krémem.

Vše výše zmíněné není určeno jen pro dívky, ale i pleť mladých mužů potřebuje často péči, alespoň v období, kdy je zmítána akné. Je škoda neprožít tyto krásné roky s čistou pletí.

A co pro sebe můžete ještě udělat?

Hodně pít, myslím vodu. Dále si kupte probiotika, která pročistí Vaše střeva. Zakupte v lékárně i Jarišův roztok, který zklidní pleť a je skvělým tonikem. Za pár korun pořídíte i ostropestřec mariánský, v tabletkách, který pročistí Vaše játra a pokud budete mít nazbyt ještě cca 150 kč, kupte si i vitamin E. Tohle by měla být Vaše doplňková kúra k léčbě akné. A uvidíte výsledky.